Sesja_grafika

2017.09.19 – XLVII Sesja Rady – Kierunki rozwoju – Infrastruktura i planistyka

IMG_20170831_161704_resized_20170911_110050506Na ostatni dzień sierpnia br. przypadł czwartek – czyli zwyczajowo przyjęty w naszej gminie dzień sesyjny. Wtedy właśnie odbyła się kolejna, oznaczona numerem 47. sesja rady miejskiej.

Pan Jacek Danielewicz i Dawid Moliński przedstawili swoje prezentacje dot. planowania przestrzennego w naszej gminie oraz omówili kluczowe inwestycje infrastrukturalne, te już realizowane oraz planowane na terenie naszej gminy.

Wcześniej mieliśmy okazję usłyszeć p. Katarzynę Pędzich-Nowak w roli audytora wewnętrznego zatrudnionego w naszym UMiG. Poznaliśmy zarys Jej pracy i cele działania.

Na samym zaś początku sesji, po miesięcznym sprawozdaniu p. Burmistrz Doroty Nowackiej uczestniczyliśmy w symbolicznym pożegnaniu i podziękowaniu za pożarniczą służbę Starszego Kapitana Bogusława Świdurskiego, który wraca do swojej macierzystej jednostki.

Tradycyjny blok uchwał, czyli bieżące korekty „WPI”, zmiany budżetu i „WPF” przegłosowaliśmy większością głosów „za”.

Złożyłem klubową interpelację. Dotyczyła niejasnej i budzącej nasz niepokój sytuacji braku rozpoczęcia prac związanych z budową ulic i chodników w rejonie ulicy Sandaczowej. Inwestycja ta była objęta planem na tą kadencję. Teraz, jak słyszymy od Włodarzy gminy – jej rozpoczęcie ma być przełożone. Nie godzimy się na tak wybiórcze traktowanie inwestycji!

Treść tej interpelacji przedstawię w odrębnej wiadomości.

W „wolnych głosach” zabrałem głos w sprawie długiego oczekiwania na reakcję związaną z wcześniej złożonymi przez mnie wnioskami dot. „małych” prac naprawczych, czy też m.in. przycinki gałęzi w obrębie miasta. Zasugerowałem, iż być może część napraw – w mojej ocenie b. prostych i szybkich… wykonam sam i będzie to swego rodzaju happening, który chyba nikomu nie jest potrzebny. Dodałem, że nie możemy o takich sprawach zapominać, choć zdaję sobie sprawę i wszyscy z tego się cieszymy jak wiele dużych inwestycji podejmuje nasza gmina!

Ponadto otrzymałem odpowiedź na moje pytanie od Zastępcy burmistrza p. Zbigniewa Zastrożnego związane z lokalizacją drugiego w Pobiedziskach boiska piłkarskiego (pierwszego z bieżnią). Okazuje się, że nie trzeba czekać na wydanie decyzji ZRiD, aby dokonać podziału gruntu celem lokalizacji boiska z bieżnią oraz całą niezbędną infrastrukturą w sąsiedztwie firmy TIP-TOPOL na terenie obecnego pola należącego Agencji Rolnej (przy ul. Kostrzyńskiej).

Warto jeszcze nadmienić, iż mieliśmy rację jako klub radnych My Mieszkańcy w sprawie podniesienia ceny sprzedaży miejskich sąsiednich działek budowlanych w rejonie Biedrzyckiego i Kutrzeby (działka nr 1/12, arkusz mapy 29 i działka nr 177 arkusz mapy 28). Została ona w efekcie nabyta już w pierwszym terminie po wyższej sugerowanej przez nas cenie! Sprawę tą zainicjował szef naszego klubu Robert Łucka.

Swoje dwa wnioski złożyła ponadto koleżanka z klubu My Mieszkańcy Danuta Sobka. Dotyczyły czasu zapalania lamp w mieście oraz po raz kolejny chodnika łączącego ul. Biedrzyckiego z osiedlem Kostrzyńska III.