felieton_miedzy-jeziorem_pawelkrawczyk

2022.11.02 – Huraganowe Zaduszki 2022

Żyjemy tu tak długo jak długo pamięć o nas nie zginie…

Znów wspominamy ludzi związanych z naszym stowarzyszeniem, którzy odeszli w ostatnich dwunastu miesiącach. Przede wszystkim zawodników, organizatorów życia klubu ale i w szczególnych przypadkach także sympatyków klubu, którzy nie byli obojętni losom Huraganu w jego burzliwej historii. Tu trzeba pamiętać o działaczach, sponsorach i wszystkich, którzy nie pchali się na afisz, ale bez nich nie bylibyśmy pewnie tu i teraz, jako Huragan Pobiedziska.

2022_11_02_wpsomnienie foto

Dnia 18 maja 2022 r. w wieku 92 lat pożegnaliśmy na cmentarzu Miłostowo w Poznaniu Władysława Frankiewicza – ps. „Kryzys”. Kuzyn naszego regionalisty Bolesława Frankiewicza. Choć nie zagrał ani minuty w oficjalnym meczu Huraganu czynnie uczestniczył w życiu klubu i jego zawodników, stąd jego udział w meczach towarzyskich. Absolwent Technikum Ekonomicznego w Poznaniu. Zawodowo najdłużej związany z poznańską firmą „Togol”. Urodzony w Pobiedziskach 15 czerwca 1930 r.

Czesław Meller, ur. 10 stycznia 1934 r. w Pobiedziskach. Życie zawodowe poświęcił w dużej mierze pobiedziskiej Hucie Szkła. W młodości hodowca-pasjonat gołębi. Prawy obrońca słynący z ostrej gry, stąd boiskowy przydomek „Dryser”. Debiut w towarzyskim meczu w Zbąszynku w 1954 r. Aktywny w klubie do początku lat 70’ z przerwą na służbę wojskową 1956-58. Prawy obrońca, silny i solidny zawodnik u trenerów Stanisława Siekierskiego oraz byłego gracza „Kolejorza” Władysława Deski. Odszedł 28 grudnia 2021 r.

Stanisław Osiński – ur. 4 kwietnia 1936 r. w Pobiedziskach, zmarł 16 stycznia 2022 r. w  Obornikach Śląskich. Brat Edwarda i Andrzeja – również zawodników drużyny z Pobiedzisk. Zawodowo wieloletni działacz, wykładowca i egzaminator Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Doktor nauk technicznych Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Wrocławskiej. W Huraganie lat 50’. Kontynuował grę kilka lat pomimo późniejszego związku z Wrocławiem. Gracz lewonożny, operujący na tej stronie boiska w formacji ofensywnej.