felieton_miedzy jeziorem_pawelkrawczyk

2023.11.02 – Huraganowe Zaduszki 2023

Żyjemy tu tak długo jak pamięć o nas żyje.

Tradycyjnie wspominamy ludzi związanych z naszym stowarzyszeniem, którzy odeszli w ostatnich dwunastu miesiącach. Zawodników, organizatorów życia klubu ale i w szczególnych przypadkach także jego sympatyków, którzy nie byli obojętni losom Huraganu w jego burzliwej historii. Tu trzeba pamiętać o działaczach, sponsorach i wszystkich, którzy nie pchali się na afisz, ale bez nich nie bylibyśmy pewnie tu i teraz, jako 99-letni dziś Huragan Pobiedziska.

2023_11_02_wpsomnienie foto

30 listopada 2022 r. w wieku 63 lat zmarł w Poznaniu Zbigniew Chrzan. Urodzony 5 stycznia 1959 r. Pobiedziskach. W czasie aktywności piłkarskiej mieszkaniec Pomarzanowic. Kierowca zawodowy. Przez ostatnie lata związany z Kompanią Piwowarską. Zaczynał przygodę z piłką w LZS Pomarzanowice skąd jesienią 1982 r. przeszedł do Huraganu. „Maślana” najpierw jako lewy pomocnik, a później obrońca występował na boiskach do połowy lat 80’ ubiegłego wieku. Znany z wyjątkowej regularności i obecności na możliwie wszystkich treningach.

Ryszard Michał Wodzyński, ur. 20 września 1968 r. w Pobiedziskach. Formierz odlewnik. Pracę zawodową rozpoczął w poznańskim „Pomecie”.  Wielki sympatyk sportu – przede wszystkim piłki nożnej. Kolekcjoner piłkarskich publikacji. Do końca oddany dwóm ukochanym klubom – Lechowi Poznań i Huraganowi Pobiedziska. W tym drugim „Kosina” spędził jako zawodnik kilka sezonów. Wychowanek czerwono-czarnych debiutował w seniorach prawdopodobnie w 1984 r. (OPP z Lechią Kostrzyn). Grę zakończył w 1991 r. Lewy obrońca. Zaliczył epizodyczne występy w Pomecie Poznań podczas szkoły zawodowej. Odszedł 23 sierpnia 2023 r. w wieku niespełna 55 lat.

Cześć Ich Pamięci!