dzialalnosc_grafika

2016.02.08 – „Co z tą Główną?” czyli braki ograniczenia prędkości

W ślad za poruszaną przez mnie na komisjach oraz na sesji z 29 kwietnia ub. roku sprawą braku ograniczenia prędkości na drodze powiatowej w miejscowości Główna i na ulicy Głównej w Pobiedziskach  otrzymałem wyczerpującą informację od p. Bartosza Kistowskiego – Inspektora ds. utrzymania dróg i oświetlenia UMiG Pobiedziska.

Otóż Zarząd Dróg Powiatowych, bo to on jest odpowiedzialny za tę drogę (!) na wniosek pobiedziskiego UMiG zlecił opracowanie projektu zmiany stałej organizacji ruchu w rejonie wsi Główna.

„Projekt obejmuje ustawienie oznakowania D-42/43 teren zabudowany od strony Węglewa i Pobiedzisk oraz znaki podporządkowania i pierwszeństwa na skrzyżowaniu z ul. Rzeczną. W toku uzgodnień Urząd Miasta i Gminy w Pobiedziskach wskazał także konieczność ustawienia w rejonie skrzyżowania z ul. Kanałową luster drogowych (uzgodnienie z dnia 14.12.2015 r.).”

Zgodnie z opisem projektu wprowadzenie nowej organizacji ruchu ma nastąpić w 2016 roku.